این روزها یادگیری، همکاری، هماهنگی فرآیندهای اصلی هستند؛ که باید توسط فضاهای ارتباطی مناسب پشتیبانی شوند. صاحبان مشاغل اغلب برای ایجاد چنین فضایی جهت برگزاری هرچه بهتر جلسات خود در تکاپو هستند. اگر شما هم از آن جمله کسانی هستید که هنگام برنامه‌ریزی برای طراحی اتاق کنفرانس، انتخاب طرح میز دلخواه‌تان را در الویت قرار می‌دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم در این مقاله همراه با ما باشید.

میز کنفرانس یکی از مهمترین اجزای اتاق کنفرانس را تشکیل می‌دهد. دکوراسیون داخلی این بخش اهمیت زیادی دارد و نحوه طراحی و چیدمان میز مدنظرتان می‌تواند تاثیر بسزایی در شکیل بودن اتاق کنفرانس شما داشته باشد.

این روزها میزهای کنفرانس دیگر به صفحات بزرگ، سنگین و تیره رنگ محدود نمی‌شوند. بسیاری از شرکت‌ها و دفاتر بازرگانی بزرگ به دنبال میزهای مدرن هستند، که نمونه آن کمتر در بازار دیده شده باشد؛ تا فضای کاری خود را تا آنجا که ممکن است خاص و شیک جلوه دهند. یک کنفرانس جذاب می‌تواند نقش مثبتی در پیشرفت کسب و کار شما داشته باشد. پس در انتخاب خود دقت کنید.

امروزه در تمامی مجموعه‌های اداری، فضایی جداگانه به نام اتاق کنفرانس در نظر گرفته شده است. این فضا به یک اتاق یا سالن بزرگ محدود می‌‍‌شود که در انتخاب آن باید کمی محتاط بود. برای انتخاب تجهیزات اتاق نیز بسته به اهمیت جلسه و تصمیمات مهمی که در آن گرفته می شود باید نهایت دقت و ظرافت را به کار برد.

 

1. چرا میز کنفرانس اهمیت دارد؟

پاسخ این سوال شاید در دیدگاه شما نهفته باشد. چیزی که در مرحله اول نظر اکثر بازدید‌کنندگان و حضار را جلب می‌کند، میز کنفرانس است. بسته به اهمیت مذاکرات و جلسات، تجهیزات شکیل و پیشرفته سالن کنفرانس می‌تواند حتی بر نظر حاضرین، تاثیرگذاری چشم‌گیری داشته باشد. جو حاصل از چیدمان میز و صندلی‌های موجود می‌تواند بر روحیه افراد تاثیر مثبت و حتی منفی بگذارد. اکثر قراردادهای کاری که معمولا متشکل از چندین نفر است و در نهایت منجر به پیشرفت مجموعه می‌گردد، در اتاق کنفرانس انجام می‌شود؛ که تا حدود زیادی متاثر از جو و شرایط فضای کاری شماست.

با پیشرفت تکنولوژی و تلفیق آن در تمامی امور روزمره، گردهمایی و جلسات رنگ و بویی ویژه به خود گرفته اند. سالن کنفرانس صرفا مکانی برای دور هم بودن و گفت و شنود نیست؛ بلکه می‌تواند با بهبود شرایط روحی و روانی نتیجه را به نفع برگزارکننده برگرداند.

 

حتما بخوانید: راهنمای جامع خرید میز کنفرانس

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر دو

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر سه

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر چهار

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر شش

 

2. میز کنفرانس را متناسب با فضای کاری خود انتخاب کنید

اولین چیزی که باید در انتخاب میز کنفرانس مناسب برای کسب و کار خود در نظر بگیرید، تطابق فضا کارتان با اندازه میز است. اگرچه ممکن است شما به دنبال یک میز کنفرانس خیلی بزرگ برای جلسات با تعداد زیاد افراد باشید، اما همیشه سعی کنید فضای کافی در اتاق را برای گردش صندلی‌ها و حرکت آزادانه افراد حول میز در نظر بگیرید.

اگر در اتاق کنفرانس مبلمان دیگری وجود دارد، سعی کنید میز کنفرانسی که در نهایت انتخاب می‌کنید با آن‌ها مطابقت داشته باشند. اگر این کار را انجام ندهید، کل اتاق نامناسب و غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسد. حتی اگر هیچ مبلمانی در اتاق ندارید، اطمینان حاصل کنید که تجهیزاتی که در آینده انتخاب می‌کنید با میز کنفرانسی که قصد دارید خریداری کنید، یک رنگ باشند. یک اشتباه رایج که اکثر خریداران هنگام انتخاب میز کنفرانس مرتکب می‌شوند، انتخاب موردی است که متناسب با صندلی‌های کنفرانس نباشد. بنابراین از هماهنگی و تناسب میز خود با صندلی‌ها مطمئن شوید.

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر هفت

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر هشت

 

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر نه

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر ده

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر یازده

 

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر دوازده

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر سیزده

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر چهارده

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر پانزده

 

3. تنوع گسترده در انتخاب میز کنفرانس

میزهای کنفرانس انواع مختلفی دارند، این اشکال در واقع می‌توانند بر روحیه اتاق کنفرانس شما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، یک میز گرد تمامی افراد را در یک شرایط کاملا مساوی نشان می‌دهد و همکاری را تشویق می‌کند. از طرف دیگر، یک میز مستطیل شکل می‌تواند یک نفر را در راس گروه قرار دهد و در اتاق کنفرانس شما حالت سلسله مراتبی ایجاد کند. از طرفی میزهای کنفرانس قایقی شکل که اخیرا باب شده‌اند، ترکیبی از موقعیت سلسله مراتبی و همکاری را ارائه می‌دهند؛ پس می‌توانند گزینه مناسبی باشند. هنگامی که طرح دلخواهتان را انتخاب کردید، مرحله بعدی انتخاب رنگ است. شما می‌توانید یک میز کنفرانس تیره رنگ یا یک میز رنگ روشن انتخاب کنید. به گفته روانشناسان، این تفاوت‌های ظریف برای ایجاد جو روانی مطلوب در طول مذاکرات مهم است. اگر حالت اتاق مدنظرتان کشیده است، از یک میز کنفرانس مستطیل یا بیضی استفاده کنید و در صورتی که اتاق مربع شکل است انواع گرد یا مربع عالی هستند.

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر شانزده

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر هفده

 

حتما بخوانید: جدیدترین مدل های میز کنفرانس شیشه ای + تصاویر 

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر هجده

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر نوزده

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر بیست

 

4. تاثیر تکنولوژی بر طراحی میزهای کنفرانسی

فناوری روز به روز پیچیده‌تر می‌شود. شرکت‌های بیشتری در اتاق جلسات خود امکانات کنفرانس ویدئویی را نصب می‌کنند، زیرا به آن‌ها امکان می‌دهد بدون نیاز به صرف وقت زیاد برای سفر، جلسات خود را به بهترین نحو برگزار کنند. از این رو تقاضا و استفاده از میزها با قابلیت داشتن سوکت برق و صفحه کنترل روز به روز افزایش می‌یابد.

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر بیست و یک

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر بیست و دو

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر بیست و سه

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر بیست و چهار

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر بیست و پنج

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر بیست و شش

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر بیست و هفت

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر بیست و هشت

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر بیست و نه

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر سی

 

حتما بخوانید: بهترین مدل های میز کنفرانس کوچک + تصاویر

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر سی و یک

برترین مدل میز کنفرانس 2021 - تصویر سی و دو

 

سخن آخر

هر سازمانی به یک اتاق کنفرانس و یک میز کنفرانس احتیاج دارد؛ که در آن ایده‌های جدید جهت بهبود روند کار قابل بحث باشند. اکثر مدیران و کارمندان نیمی از وقت خود را در جلسات می‌گذرانند، بنابراین شکیل و عملکردی بودن فضای در نظر گرفته شده در افزایش بازده کاری موثر خواهد بود. هرچند ما نمی‌توانیم به شما در برنامه‌ریزی و مشارکت در جلسات کمک کنیم؛ اما سعی کردیم دراین مقاله با ارائه راه‌کارها و معرفی مدل‌های برتر، در ایجاد فضای ایده‌آل‌تان سهمی داشته باشیم.

از همراهیتان متشکریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *