همان اندازه که وجود اتاق پذیرایی برای خانه مهم است؛ اتاق کنفرانس، جایی که افراد یک شرکت یا موسسه برای جلسات هم‌اندیشی و تبادل نظر دور هم جمع می‌شوند هم فضای مهمی محسوب می‌شود. خیلی از ایده‌ها و طرح‌های جدید در اتاق کنفرانس مطرح می‌شود. بنابراین نوع چیدمان و انتخاب میز مناسب برای این نوع گردهمایی‌ها اهمیت زیادی دارد. میز کنفرانس یکی از اجزای مهم جلسات در دفتر کاری شما به‌حساب می‌آید؛ پس نمی‌توان از آن صرفا به‌عنوان یک سطح نام برد. شما ممکن است هنگام خرید این نوع میز کمی سردرگم شوید. چراکه احتمالا نمی‌دانید چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیرید و کدامشان را در الویت قرار دهید. راهنمای خرید ما به شما کمک می‌کند که بخشی از نگرانی‌هایتان در این باره کاسته شود؛ تا یک محیط ایده‌آل برای جلسات خود فراهم کنید.

سبک‌های مختلفی از میزهای کنفرانسی وجود دارند که دارای اندازه‌ها، شکل‌ها، رنگ‌ها و قیمت‌های مختلفی هستند. پس باید قبل از خرید بدانید که چه نوع میز کنفرانسی را می‌خواهید؛ زیرا میز انتخابی شما باید کاربردی باشد. بهتر است سایز آن را متناسب با تعداد مشتریان تجاری یا کارمندانتان انتخاب کنید. شما می‌توانید ظاهری کاملا جدید برای اتاق کنفرانس خود ایجاد کنید؛ انتخاب با شماست. بدانید میزی که خریداری می‌کنید نماینده شما و تجارتتان است، پس سعی کنید با انتخاب هرچه درست‌تر دید مثبتی را در اطرافیان خود ایجاد کنید. همیشه بهتر است قبل از خرید فاکتور‌های مدنظرتان را در ذهن خود مرور کنید، چون با این کار در زمان و هزینه صرفه‌جویی کرده‌اید. هرچقدر کسب و کار شما رونق بیشتری پیدا کند، مسلما از میزتان استفاده بیشتری خواهید کرد. بنابراین سعی کنید در هنگام خرید صرفا  قیمت محصول را مد نظر قرار ندهید؛ چراکه توجه به دوام کار مقرون به صرفه‌تر است.

برخی جلسات به‌گونه‌ای هستند که افراد حاضر می‌بایست ساکت و آرام پشت میز بنشینند. اما در برخی دیگر، برقراری ارتباط موثر به تحرک بیشتر، امکان جا‌به‌جایی، تنظیم مجدد صندلی‌ها و انجام کارهای خاص نیاز دارد. بنابراین سعی کنید میزتان را متناسب با ماهیت جلسات انتخاب کنید. قدم اول پیش از انتخاب میز، ترسیم طرحی از اتاق کنفرانس مدنظرتان است. شما باید تصمیم بگیرید چه کسانی قرار است در اتاق کنفرانس حضور داشته باشند و از میز استفاده کنند.

با ما همراه باشید.

 

طراحی اتاق کنفرانس را فراموش نکنید

اتاق کنفرانس به عنوان مکانی برای بحث و گفتگوهای مهم و تصمیمات اساسی برای یک کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است. یک اتاق کنفرانس با چیدمان مناسب، یادگیری، مشارکت فعال، ارتباطات و حس راحتی را در افراد حاضر القا می‌کند و در افزایش بهره‌وری و خلاقیت تیمی نیز موثر است. یکی از اجزای مهم این اتاق، میز کنفرانس است. پیش از خرید میز اندازه‌گیری‌های لازم را انجام دهید و فهرستی از تجهیزاتی را که باید در اتاق قرار بگیرند تهیه کنید؛ تا میز مدنظرتان را متناسب با فضای اتاق انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که فضای کافی برای جا‌به‌جایی صندلی‌ها و افراد در نظر بگیرید.

 

توجه به شکل میز کنفرانس

با گذشت زمان چیدمان میز های کنفرانس تغییرات زیادی کرده است و انواع مختلفی از سبک‌ها به بازار ارائه شده‌اند. میز های کنفرانس به اشکال مختلفی شامل گرد، مستطیل، قایقی و… دیده می‌شوند. هریک از آن‌ها دارای ویژگی منحصربه فرد خود هستند.

 

1. میز کنفرانس قایقی شکل

این میزها انتهای صافی دارند. اما کناره‌ها به صورت محدب به سمت بیرون خمیده می‌شوند. اضلاع منحنی سطح کار را افزایش می‌دهد. در مقایسه با میز مستطیلی شکل با اندازه قابل مقایسه، ظرفیت بیشتری را برای نشستن فراهم می‌کنند. به‌دلیل منحنی جزئی ظاهری زیبا و شیک دارند. اگر قصد برگزاری کنفرانس‌های ویدئویی را دارید؛ این سبک از میزها با ایجاد زاویه دید مناسب برای همه شرکت کنندگان در جلسه گزینه مناسبی هستند. ارائه‌ها برای تمامی حاضران بدون نیاز به جا‌به‌جایی و تلاش برای نگاه کردن به‌آسانی قابل رویت خواهد بود.

 

2. میز کنفرانس مستطیلی

میز های کنفرانس مستطیلی به عنوان میز شام هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. افرادی که در راس میز هستند، به راحتی می‌توانند دیگران را ببینند. در حالیکه بقیه حاضران باید موقعیت خود را تغییر دهند. نسبت طول میز گاهی اوقات نشان دهنده قدرت نابرابر سایر افراد حاضر با کسانی است که در راس میز حضور دارند.

حتما بخوانید: برترین مدل های میز کنفرانس 2021 + تصاویر

 

3. میز کنفرانس دایره‌ای

انتخاب یک میز گرد ممکن است باعث کمبود سطح شخصی افراد برای قرار دادن لپ تاپ، برگه‌ها و… شود. به هر حال این سبک از میزها می‌توانند برای فضاهای کوچک انتخاب درستی باشند. اگر اندازه میز خیلی بزرگ باشد ارتباط با شخص مقابل سخت و اگر خیلی کوچک باشد فضا کاری بیش از اندازه نزدیک و صمیمی می‌شود.

 

4. میز کنفرانس U شکل

این مدل از میزها برای کنفرانس‌های ویدئویی و یا معرفی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند. شخص ارائه‌دهنده می‌تواند ارتباط موثرتری با هریک از افراد حاضر داشته باشد. اگرچه این نوع طراحی فضای زیادی را هدر می‌دهد، اما باعث جلب توجه شرکت‌کنندگان به بخش باز U می‌شود.

 

5. میز کنفرانس هشت‌ضلعی

میزهای هشت‌ضلعی به دو شکل گرد و مستطیلی به بازار ارائه می‌شوند. از هشت‌ضلعی‌های گرد برای فضاهای کوچکتر و برای اتاق‌های بزرگتر از نوع مستطیلی آن استفاده می‌کنند.

 

6. میز کنفرانس بیضی

این سبک از میزها که شباهت زیادی به حالت مستطیلی دارند؛ با این تفاوت که در هر انتها گرد می‌شوند. بنابراین ظرفیت بیشتری را برای صندلی ها و حرکت راحت‌تر فراهم می‌کنند.

 

تعداد نفرات شرکت‌کننده در جلسه را در نظر بگیرید

تعداد افراد حاضر در اکثر جلسات شما چند نفر هستند؟ هرچند سایز بزرگ میز های کنفرانس چشمگیر و لوکس به‌نظر می‌رسد؛ اما همیشه سعی کنید اندازه میز را متناسب با تعداد افراد شرکت‌کننده در جلسه بسنجید. یک قاعده کلی برای تعیین تعداد افراد در طول یک میز وجود دارد. به این معنا که یک میز 6 فوت (هر فوت تقریبا 30 سانتی‌متر) می‌تواند شش نفر و یک میز 20 فوت می‌تواند بیست نفر را در اطراف خود جای دهد.

جنس میز کنفرانس را بشناسید!

1. چوب مهندسی‌شده

از طریق چسباندن چندین الیاف چوب به یکدیگر با استفاده از گرما و فشار ساخته می‌شوند. از جمله چوب‌های مهندسی‌شده متداول می‌توان به MDF اشاره کرد؛ که با چگالی متوسط، قوی‌تر و مقرون‌ به صرفه‌تر از چوب جامد است. آن‌ها اغلب از مواد بازیافتی تهیه شده و در نهایت با لمینت روکش می‌شوند.

 

2. لمینت

از فشردن لایه‌هایی از مواد مانند چوب و پلاستیک روی هم تولیده شده؛ سپس با رزین حرارت دیده پوشیده می‌شوند. لمینت‌ها معمولا به عنوان روکش روی چوب‌های مهندسی‌شده مورد استفاده قرار می‌گیرند. از لمینت‌ها به علت دوام بالا در ساخت مبلمان ادارای استفاده می‌شود.

 

3. روکش‌های چوبی

با استفاده از گرما و فشار تولید می‌شوند و سطح مبلمان و میز را می‌پوشانند. این روکش‌ها در حالی که هزینه‌ها را پایین می‌آورند به مبلمان ظاهری با بافت طبیعی چوب می‌بخشند.

چه پایه‌ای را برای میز کنفرانس انتخاب ‌کنیم؟

همانقدر که صفحه رویی میز مهم است از توجه به پایه‌های میز هم نباید غافل شد. پایه بخش مهمی از ساختار یک میز محسوب می‌شود. از آن جایی که تمام سنگینی یک میز روی پایه‌های آن قرار می‌گیرد؛ بنابراین نوع پایه باید با سبک میز انتخابی شما هم‌خوانی داشته باشد. امروزه تنوع گسترده در جنس و مدل پایه میز باعث شده تا مثل گذشته، تنها میزهایی با یک صفحه و 4 عدد پایه نبینید. باریک یا پهن بودن و تعداد پایه‌های یک میز به توان و ظرفیت میز شما بستگی دارد.

 

1. پایه اسلب (slab)

این نوع پایه به ‌صورت یک صفحه عمود بر میز قرار می‌گیرد. میزهایی با پایه‌های اسلب حداقل توسط دو صفحه، به عبارت دیگر یک پایه در هر انتهای میز پشتیبانی می‌شوند. از آنجایی که میز های کنفرانس اغلب با طول زیاد طراحی می‌شوند؛ ممکن است بر تعداد پایه‌ها اضافه شود تا وزن صفحه رویی متعادل گردد. این مدل از پایه را می‌توان در اغلب سبک‌های میز مشاهده کرد. اغلب ساده و چوبی هستند. اما ممکن است شیارهایی در طول پایه دیده شود که ظاهر آن را آراسته‌تر می‌کند.

 

2. پایه سنتی

پایه‌های سنتی چوبی می‌توانند ظاهری مجلل به اتاق کنفرانس شما بدهند. این نوع پایه‌ها اغلب با طرح‌های طومار، فلوت، پیچ‌خورده و… تزئین و حکاکی شده‌اند.

 

3. پایه T فرم

این نوع پایه چهارچوبی متشکل از یک تیر افقی است که توسط دو جفت پایه شیب‌دار حمایت می‌شود و در دو انتهای میز قرار می‌گیرند. این سبک بیشتر برای میزهایی که طول بلندتری نسبت به عرض‌شان دارند مناسب است.

 

4. پایه ستونی

این پایه‌ها به اشکال مختلف مربع و استوانه دیده می‌شوند. بسته به قطر یا طول میز کنفرانس می‌توانند یک یا چند عدد باشند. این سبک برای میزهای دایره‌ای و کوچک بهترین هستند و می‌توانند یک انتخاب عالی برای محیط‌های سنتی‌تر باشند.

حتما بخوانید: جدیدترین مدل های میز کنفرانس شیشه ای + تصاویر 

 

 

سبک‌های مورد استفاده در میز های کنفرانسی

1. سبک سنتی

طرح‌های کلاسیک قدیمی نیستند؛ بلکه برگرفته از سبکی جذاب و آرامش‌بخش هستند. میز های کنفرانس سنتی اغلب به ایجاد فضایی تشریفاتی و مجلل کمک می‌کنند که اغلب در محیط‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

2. سبک مدرن

این میزها با اشکال زاویه‌دار شناخته می‌شوند. ویژگی سبک مدرن جزئیات نامتقارن و خطوط تیز است. این میزها اغلب ساده و براق هستند. یک میز کنفرانس مدرن غالبا برای شرکت‌هایی که به نوآوری تاکید دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

3. سبک ترانزیشنال

این سبک که ترکیبی از حالت سنتی و مدرن را ارائه می‌دهد؛ برای اکثر ادارات و شرکت‌ها ایده‌آل است.

 

4. سبک ایستاده

میز های کنفرانس ایستاده انعطاف‌پذیری بیشتری را با تکیه بر حفظ سلامتی در محیط‌های اداری فراهم می‌کنند. این سبک از میز‌ها حرکت و فعالیت بیشتری را در روز کاری ایجاد می‌کنند؛ بنابراین می‌توانند گزینه مناسبی برای مراکز تماس، دفاتر، مدارس و بیمارستان‌ها باشند.

انتخاب رنگ مناسب برای میز کنفرانس

بعد از انتخاب سبک میز دلخواهتان حالا نوبت به انتخاب رنگ است. شما می‌توانید یک میز کنفرانس رنگ تیره یا روشن انتخاب کنید. اگر اتاق کنفرانس بزرگی ندارید، بهتر است الویت را به میزهایی با رنگ روشن‌تر بدهید؛ و در صورت بزرگ بودن فضا رنگ‌های تیره‌تر گزینه مناسبی هستند. تنوع رنگ بسیار زیاد است پس نگران نباشید.

 

برای خرید یک میز کنفرانس ایده‌آل چه هزینه‌ای باید پرداخت کرد؟

همه چیز به شما بستگی دارد، چون این شما هستید که با انتخاب یک میز کنفرانس زیبا و باکیفیت درجه اهمیت کسب و کار خودتان را به دیگران نشان می‌دهید؛ که البته همین امر موجب ارتقا سطح کاریتان و در نهایت بالارفتن راندمان کاری مجموعه شما خواهد شد. قیمت میز کنفرانس به جنس کار، اندازه و سایر ویژگی‌های طراحی آن بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت یک میز پلاستیکی معمولی با یک میز تهیه شده از مواد مرغوب قابل مقایسه نیست؛ و به همان اندازه نمی‌توان کیفیت و طول عمر این دو کار را با هم سنجید. بنابراین اگر محصول از مواد با کیفیت‌تری ساخته شده باشد و از ویژگی‌های بیشتری برخوردار باشد، می‌توان انتظار پرداخت هزینه بیشتری را داشت.

حتما بخوانید: بهترین مدل های میز کنفرانس کوچک + تصاویر

 

سخن آخر

هر اداره‌ای به یک میز کنفرانس برای برگزاری جلسات هم‌اندیشی، تبادل نظرات، مطرح کردن ایده‌های جدید، مذاکره با مشتری‌های تجاری و… نیاز دارد. اما خرید این سبک از میزها کار آسانی نیست. فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید قبل از انتخاب میز مورد توجه قرار گیرند. امیدواریم این مقاله تصمیم‌گیری در خرید میز ایده‌آل‌تان را آسان‌تر کرده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *